Spustili jsme pro Vás nový web, který Vám usnadní cestu k informacím pro jednotlivá sportoviště: Fotbalová hřiště Plavecký stadión Hokejový stadión Sportovní haly

Plavecká škola

Hlavní činností Plavecké školy je organizace plavecké výuky pro žáky základních a mateřských škol.

Cílem naší výuky je seznámit děti s vodním prostředím, umožnit jim hravým způsobem, přiměřeným jejich věku, přirozený a radostný pohyb ve vodě. Přes zvládnutí základních plaveckých dovedností, prvkového plavání, je dovést k vytyčenému cíli - stát se plavcem.

Výuka plavání dětí mateřských škol je často pro děti jeden z prvních základních stavebních kamenů vedoucím k plaveckým dovednostem, jako je dýchání do vody, splývavá poloha na bříšku a zádech, první plavecké hnací pohyby (např. kraulové nohy), samostatné skoky do vody. Koncepce učebního plánu zohledňuje psychické a fyzické předpoklady tohoto věkového období.  Výuka probíhá formou her za pomoci říkadel.

Důležitou činností Plavecké školy je organizace a realizace plavecké výuky pro žáky 1. stupně v rámci povinné tělesné výchovy. Projekt rámcového vzdělávacího programu doporučuje docházku do Plavecké školy žákům 3. a 4. třídy na základě optimálního rozvoje fyzické a psychické zdatnosti. Vzhledem k časově omezené a nízké dotaci dporučené MŠMT ČR, je pro splnění dovedností, stanovené pro výkon "PLAVEC" nedostačující, Plavecké škola nabízí ucelený metodický plán od 1. třídy až do 4. třídy, respektive 5. třídy.

Hodnocení                                                                      Plavecký výkon

Neplavec                                                                         0 - 24 m

Poloplavec                                                                      25 - 199 m

Plavec                                                                             200 a více metrů opakovaně

Žáci 5. tříd mohou poznat dopomoc unavenému plavci a záchranu tonoucího, včetně resuscitace.

  Telefonní čísla a e-maily

  vedoucí plav.školy
  Michaela Vokatá
  Tel.: 724 935 553
  plavecka.skola@starz.cz 

  Instruktoři

  Gabča Vernerová
  Vendy Wieserová
  Míša Vokatá
  Simča Chvalová
  Zdeňka Šperlová

  Nejbližší akce

  12.05.2024
  hokej

  Zveme všechny mladé hokejisty na letní tréninkový kemp, který se bude konat od 21. července 2024 do 26. července 2024. Kemp pořádá South Stars…

  Máte nápad na vylepšení fungování našich sportovišť? 
  Dejte nám vědět!

  Vaše zpětná vazba je pro nás cenná a pomáhá nám zlepšovat kvalitu našich služeb. Společně můžeme vytvořit lepší prostředí pro všechny sportovní nadšence.

  Napište nám

  Aktuality